Yaşar Dondurma Gıda Maddeleri A.Ş. / MADO

Mado
Akıllı Durak Ekranları Projesi

KULLANILAN ÜRÜN
E-Life A213X Dokunmatik PC
projeicon_whiteb
PROJE ADEDİ
25
PROJE YILI
’13
İŞ ORTAĞIMIZ
Tematik Auto-ID Systems Ltd.

PROJE AÇIKLAMASI
Mado’nun Tercihi
E-Life Dokunmatik Panel PC

MADO’nun Kahramanmaraş’ta kurulu fabrikalarında; dondurma, sütlü tatlı, pasta ve unlu mamüllerinin üretimi yapılmaktadır.

Tematik tarafından yazılımı yapılan Barkodlu Saha Otomasyonu ile üretim, paketleme, koli ve palet ambalajları; depolama ve sevkiyat süreçleri barkodla izlenmektedir. Tüm üretim birimlerinde ürün paketleri ve kolileri elle veya otomatik etiketleme yöntemleri ile 2D barkodlu etiketlere sahip olmaktadır. 2D Barkod Yöntemi, içerdiği bilgiler itibariyle gıda üretim ve paketleme konusunda (özellikle dondurma üretiminde) Türkiye’de ilk defa uygulanmaktadır. Üretim, depo ve sevkiyat aşamalarında el terminalleri ile tüm hareketler izlenmekte ve SAP uygulamasına entegrasyonu sağlanmaktadır.

Projenin donanım kısmında, E-Life A213X dokunmatik ekranlı endüstriyel panel bilgisayarlar kullanılmaktadır. Panel PC ler; barkod okuyucu, barkod yazıcı ve teraziler ile çalışmakta, bilgileri toplamakta ve işlemektedir. Fabrikalarda yapılan uygulamalar benzer şekilde MADO’nun Ankara, İstanbul ve İzmir Bölge Müdürlükleri’ndeki üretim ve stok-sevkiyat işlemlerinde de uygulanmaktadır. Tematik Barkodlu Saha Otomasyonu (BSO) sisteminde üretimden sevkiyata kadar tüm süreçlerde ürün izlenebilirliği uygulanabilmektedir.

Projelerinizde kullanabileceğiniz benzer ürünler