Piksan CNC

Piksan CNC
Dijital Dönüşüm Uygulaması

KULLANILAN ÜRÜN
E-Life EPC-415A Android Panel PC
projeicon_whiteb
PROJE ADEDİ
42
tarihicon_white
PROJE YILI
’22
İŞ ORTAĞIMIZ
PCG Bilgisayar

PROJE AÇIKLAMASI
Piksan CNC
Üretim Hattı Dijital Dönüşüm Uygulaması

Türkiye’nin önemli CNC metal işleme şirketlerinden olan Piksan CNC 1976 yılında kurulmuş ve halen Dilovası İMES OSB’de bulunan 4400 m² kapalı alana sahip tesislerinde faaliyetine devam etmektedir. Numunelendirme ve parça üretimi için gerekli tüm kesici takım ihtiyacını yine kendi bünyesindeki CNC bileme ve taşlama makineleri ile üretme ve bileme kabiliyetine sahip olan Piksan CNC, zengin alternatifli ve hassas yatay ve dikey işleme cnc makineleri ile ölçme ve kontrol cihazlarına sahiptir.

Ön seri ve seri üretimlerin tüm hazılıklarının ERP yazılım altyapısı ile gerçekleştirildiği üretim tesislerinde malzeme ve üretim izlenebilirliği, etkin proses kontrol, verimlilik ölçümü, hassas maliyet hesaplama gibi faaliyetlerin tamamen dijital ortama geçirilmesi için başlatılan projede E-Life EPC-415A modeli Panel PC tercih edildi.

Dijital dönüşüm projesi ile kullanımına başlanan E-Life EPC-415A Panel PC uygulamasından önce kağıt üzerine iş emri ve ölçüler doldurularak yapılan işlemler tamamen dijital bir altyapıya geçirildi. Piyasa bulunan Panel PC çözümleri arasından daha uygun fiyat performans sağlayan E-Life EPC-415A modelimizi tercih eden Piksan CNC, 2022 yılı içerisinde devreye aldığı Endüstri 4.0 uygulaması ile tamamen dijital üretime geçerek Akıllı Fabrika sistemine başarılı bir şekilde geçiş yaptı. Üretim alanındaki tüm makinalara E-Life EPC-415A Panel PC’ler konumlandırılarak kağıt ortamında yapılan hazırlıklarla kaybedilen zamanı tasarruf ederken kağıttan sarfiyatını da minimize etmeyi başardı. Şirket yetkilileri bu yeni uygulama ile üretimde önemli verimlilik artışı beklerken, hurda oranlarını da düşürmeyi hedefliyor.

Projelerinizde kullanabileceğiniz benzer ürünler