Kumport Liman İşletmeleri Otomasyon Sistemi

Kumport
Liman Otomasyon Sistemi Projesi

KULLANILAN ÜRÜN
Advantech
TREK 753 Araç Terminali
projeicon_whiteb
PROJE ADEDİ
56
PROJE YILI
’13

PROJE AÇIKLAMASI
Kumport Liman İşletmeleri’nin Tercihi
Advantech TREK-753 Araç Terminali

1994 yılından beri Ambarlı Liman Tesisleri içerisinde faaliyet gösteren Kumport, son yıllarda gerçekleştirdiği yüksek iş hacmi, insan kaynağına ve teknolojiye yaptığı yatırımlarla Türkiye’nin en büyük ve modern limanlarından birisidir.

Kumport limanı, yüksek iş hacmini destekleyen liman otomasyon sistemi ile müşteri memnuniyetini sağlamayı ilke edinmiştir. Ambarlı’da işlem gören konteyner taşımacılığının %30-40 lık kısmını gerçekleştiren Kumport’da tüm operasyonlar, liman otomasyon yazılımı ile takip edilmektedir.

Noya tarafından sağlanan çözümde kullanılan Advantech TREK-753 Araç Terminali, şok ve titreşimlerden etkilenmeyen, IP65 sızdırmazlık korumasına ve -30°C/+60°C derece çalışma sıcaklığı desteğine sahiptir. Tamamen araç içi zorlu çalışma şartlarına uygun olarak tasarlanmış olan TREK-753 Araç terminali ISO7637-2 ve SAE J1113 standartlarına uygun araç tipi güç kaynağına sahip olmanın yanında MIL-STD-810G (ABD Otoyol Kamyonları), Method 516.5, SAE J1455, Class 5M3 DIN EN 60721-3-5 standartlarına tam uyumludur.

İşletmeden gelen; hangi konteynerin hangi vinç stackerdan alınacağı, hangi sahaya götürüleceği, dönüşte alınacak konteyner bilgileri vb. iş emirleri, konteyner taşıyıcı trucklar üzerine monte edilen Advantech TREK 753 PC ekranlarına gelmektedir. Bu sayede trucklar tam kapasite çalışabilmekte, İş süreçleri hızlanırken, kullanıcı hatalarının önüne geçilebilmektedir. Verimliliğin artmasının yanı sıra; truck sürücüsünün kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapması, ilgili saat diliminde görevli personelin performansının da ölçülmesini sağlamaktadır.

Projelerinizde kullanabileceğiniz benzer ürünler