Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Çukurova Üniversitesi
Diş Hekimliği Fakültesi

KULLANILAN ÜRÜN
Elo 1919L 19” Dokunmatik Monitör
projeicon_whiteb
PROJE ADEDİ
127
PROJE YILI
’10

PROJE AÇIKLAMASI
Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin
Dijital Dönüşümü

2009 yılında inşaatı devam eden yeni binasının tüm alt yapısını yenileme kararı alan fakülte, hastaneyi günün gerektirdiği en son teknolojiye uyumlu hale getirebilmek ve hasta-doktor ilişkisini daha da artırmak için dokunmatik ekranlı bilgisayarlar almaya karar verdi.

ELO ET1919L monitörlerde kullanılan dokunmatik teknolojisi ve yüzeyin zero bezel olması nedeniyle sisteme en uygun monitör olduğuna karar verildi. Fakülte, ortam yenilemesi devam ederken, ihale yöntemiyle başlattığı monitör alımını Noya Bilgisayar’dan yaparak teknoloji alt yapısını tamamladı.

Hastanenin geliştirdiği ve kullanılan yazılım sayesinde, hastaların panoramik röntgen-film görüntüleri dijital ortama aktarılıyor. Dokunmatik ekran üzerindeki görüntüler büyütülüp-küçültülüyor, ilgili diş üzerine dokunularak; gerekli açıklamalar, yapılanlar, reçete, planlama, tahlil sonuçları, raporlama vb. tüm işlemler ekran üzerinde yapılabiliyor. Ekranda görülen röntgen filmleri hastalara CD olarak veriliyor. Hastane bu uygulamayla da çevreci bir tutum sergiliyor. 3 yıldır devam eden projede Elo ET1919L dokunmatik monitörler aktif olarak halen kullanılmakta ve hastane personelinin işlerini kolaylaştırmaktadır.

Ayrıca Diş Hekimliği Fakültesi olarak öncülük edilen bu proje, birçok fakülte tarafından da benimsenmiş ve kurulum çalışmaları devam etmektedir.

Projelerinizde kullanabileceğiniz benzer ürünler