Borusan Otomotiv Süreç Yönetimi Sistemi Projesi

Borusan Otomotiv
Süreç Yönetimi Sistemi Projesi

KULLANILAN ÜRÜN
E-Life A213X Dokunmatik PC
projeicon_whiteb
PROJE ADEDİ
150+
PROJE YILI
’13

PROJE AÇIKLAMASI
Borusan Otomotiv’in Servis Zaman Takip Sistemi için tercihi
E-Life A213X Dokunmatik PC

2013 yılında, 29. yılını kutlayan Otomotiv Grubu, Borusan Oto adı ile kurulup Borusan Otomotiv İthalat ve Dağıtım A.Ş., Borusan Oto Servis ve Ticaret A.Ş., Borusan Otomotiv Pazarlama ve Ticaret A.Ş. ve Borusan Oto Kıbrıs Ltd. olarak dört şirket ile yoluna devam etmektedir.

Borusan Otomotiv’in kullandığı Servis Zaman Takip Sistemi (SerZaT) yazılımıyla etkin ölçümleme ve kapasite planlaması yapılmakta, atölye verimliliği arttırılarak, DMS ile entegre bir şekilde, iş süreçlerinde uyumluluğu kontrol altına alan bir sistem oluşturulmuştur. Şirketimiz tarafından uzun yıllardır üretilen Türkiye’nin güvenilir yerli Panel PC çözümü E-Life A213X Dokunmatik PC bu sistemin veri giriş ve işleme terminali olarak tercih edilmiştir.

Projenin anahtar özellikleri

Tüm satış sonrası roller entegre ve ortak platform üzerinden gerçek zamanlı iş takibi ve süreç yönetimi ile atölye verimlik Marka ve teknisyen bazında kapasite planlaması ve detaylı performans raporlaması, teknisyenlerin terminaller vasıtasıyla otomasyonu sayesinde hatasız ve doğru takip edilmesi. DMS ile entegre çalışarak, ölçülebilir ve zamanında önlem alınabilir iş süreçleri için kontrol noktaları ve uyarı mekanizmaları. Anlık olarak atölye ve iş takibi: Barkod ve mifare otomasyonu ile hatasız ve gerçek zamanlı teknisyen ve araç/iş emri durumları takip edilir, ay sonunda manuel olarak veri girişi ihtiyacını ortadan kaldırır.

SerzaT Yazılımı ve E-Life A213X Dokunmatik PC ile atölyelerdeki performans ölçümü, şubeye gelen araçlara neler yapıldığı, ne aşamada olduğu izlenebilmektedir. Sistem, esnek ve Win tabanlı olduğundan tüm network güncellenebilmekte ve yeni terminal yapısı ile hızlı hareket edilebilmektedir. Tüm manuel ortamlar, dijital ortamda takip edilebilmektedir.

Projelerinizde kullanabileceğiniz benzer ürünler