Alp Plas

Görsel 1

Alp Plas

Görsel 2

Alp Plas

Görsel 3

Kullanılan Ürün: E-Life A213XD18

Proje Adedi: 58 Adet (Proje Devam Ediyor)

Proje Hedefi: İlk yıl için %10 luk verim artışı sağlamaktır.

Proje Açıklaması: Alp Plas Endüstriyel Yatırımlar A.Ş. 20 yıldan fazla tecrübesiyle günümüzde plastik enjeksiyon parça üretimi, elektronik kart üretimi ve enjeksiyon kalıp üretimi konusunda uzmanlaşmış kadrosu ve güçlü alt yapısı ile dünyanın önde gelen markalarına hizmet etmektedir.

Üretime yerleştirilen E-Life A213X D18 dokunmatik endüstriyel bilgisayarlar sayesinde; cihaz ekranında üretilen malzeme ile ilgili tüm bilgiler, çevrim süreleri, duruş neden ve süresi, bakım hane, kalıp hane, kalite kontrol bilgileri, dokümantasyon sistemi, mesajlar bölümü ve sıradaki iş planları bölümüne kolayca ulaşıla bilinmektedir. OEE hesaplamaları ve bu hesaplamaların grafik bilgileri, vardiya, tezgâh gibi kriterler ile detaylı olarak yapılırken, tüm duruşlar sistemden alınarak uygun şekle, neden girilerek raporlama ve takip etme imkânı vermektedir.

Üretim Gant Şeması ile gerçekleşen üretim süreci ve süreçler görünmekte ve tezgâh İzleme ile fabrikada yer alan tezgâhların üretim bilgileri gösterilmektedir. Fabrika İzleme ile fabrikadaki tezgâhların çalışıp çalışmadığı, üretim bilgilerinin fabrika düzeninde ekranda dizayn edilerek anlık olarak izlenmesi yapılmaktadır. Üretim sonuçlarının, toplanan verilerin, işlenip raporlar oluşturulmasını sağlayarak; Duruş, Bakım, Kalite, Hammadde, Arıza, Hurda, Üretim Bilgilendirme, Operatör ve Analiz Raporlarına ulaşma imkânı vermektedir. Üretim yönetim sistemi içerisindeki makineler üzerinde bilgi alış verişini gerçekleştirme ve anlık olarak üretim izlenebilirliğini sağlama, t anında iş merkezi, kalıp, operatör ve üretimin tüm aşamalarını kontrol etme imkânı sağlanmaktadır.