cebit 2009 haber

CEBIT Eurasia Bilişim 2009 Fuarının Ardından…

Türkiye’nin önde gelen kiosk ve dokunmatik ekran tedarikçisi olan şirketimiz yıl 10. su düzenlenen CEBIT Eurasia Bilişim fuarına dokunmatik ekran ve endüstriyel PC ürünlerinin yanısıra özellikle ulaştırma ve hizmet sektörleri için hazırladığı yeni kiosk ve signage display ürünlerini sergiledi. Şirketimiz tarafından tasarım ve geliştirme çalışmaları uzun süredir devam eden yeni TVM-2010 modeli özellikle toplu taşıma altyapılarında kullanılabilecek bilet satış kiosku olarak tasarlandı. Aynı seride yer alan BPM-2010 modeli de fatura ödeme uygulamaları için güvenilir bir çözüm oluşturmayı hedefliyor.

Bu sene yaşanan ekonomik krize rağmen geçen senelere göre daha büyük bir alanda ürünlerini sergileyen şirketmizi Türkiye Distribütörü olduğu Elo ve Adavntech markalarına da standında daha büyük alanlar ayırarak ziyeretçilerin Dokunmatik Ekran ve Endüstriyel Biilgisayarlar konusunda en son ürünleri rahatça incelemelerine olanak sağladı.

Bu sene CEBIT Eurasia Bilişim fuarında ziyaretçilere tanıtılan Bilet Satış Kiosku TVM-2010 modelinin ülkemizde hızlı bir şekilde gelişmekte olan ulaştırma sektöründe ihtiyaç duyulacak güvenilir çözümlere iyi bir örnek oluşturacağını düşünüyoruz. Tamamen şirketimiz bünyesinde tasarlanıp geliştirilen TVM-2010 sahip olduğu estetik ve fonksiyonel tasarımın yanında Advantech Endüstriyel PC modülü, Elo SecureTouch Anti-Vandal dokunmatik ekranı, özel kilit mekanizması, coin recycle özelliği, kart okuyucu, kart dispenser ve termal yazıcı seçenekleri yanında dünyanın en gelişmiş para kabul cihazlarından biri olan TOYOCOM BV-6200 modelini barındıran ilk Türk yapımı bilet satış kiosku olma özelliğini de taşımakta. Özellikle dış mekan uygulamalarda güvenilirliği Alman Devlet Demir yollarında yıllardır problemsiz bir şekilde hizmet vermekte olan 12,000 adet cihaz ile kanıtlanmış olan TOYOCOM BV-6000 serisi ürünlerin en yeni modeli olan BV-6200 halen dolaşımda bulunan tüm Türk Lirası banknotlarını tanıyabiliyor. Ürünün sahip olduğu 15 escrow özelliği özellike dağınık bir coğrafyada kurulum gerektiren bilet uygulamalarında iptal edilen işlemlerde cihaza kullanıcı tarafından verilen kağıt paraların herhangi bir operatör müdahalesine gerek olmadan eksiksiz olarak iade edilmesine imkan sağlıyor.

Bu modelde tek escrow yeterli olan projelerde kullanılmak üzere kendi alanında dünyada haklı bir üne sahip olan JCM (Japan Cash Machine) şirketi tarafından üretilmekte olan JCM-UBA modeli bir cash acceptor da seçenekler arasında yer almakta.

Şirketimiz TVM-2010 modelini temel alan ve özellikle fatura ödeme projelerinde kullanılabilecek BPM-2010 modelini de çok kısa bir süre içerisinde satışa hazır hale getirecektir. Geliştirme planları içerisinde yer alan iç mekan lobby tipi bilet satış ve fatura ödeme kiosku da 2010 yılı başlarında hazır olacaktır.
Bu sene ayrıca ulaşım sektörüne yönelik olarak Akıllı Durak Ekranları yanı sıra digital signage uygulamaları için Indoor/Outdoor Display Çözümleri ve Inno-Cast DS One Digital Signage Yönetim yazılımını da satışa hazır hale getirmiş bulunmaktadır. CEBIT Eurasia Bilişim fuarında bulunan standımızda bu ürün grupları da ziyaretçilere tanıldı.