dokunmatik haber

CEBIT Eurasia 2008 Fuarında Dokunmatik Ekran ve Kiosk Teknolojilerinin Yıldızı Bizimle Parladı!

Bu sene 4. defa katıldığımız CEBIT Eurasia 2008 fuarında dokunmatik ekran ve kiosk teknolojilerinin yıldızı şirketimiz ile parladı. Bu alanda dünyanın en önemli şirketleri ile geliştirdiği işbirliği ile ülkemizdeki kullanıcılara en kaliteli ürünleri rekabetçi fiyatlar ile sunan şirketimiz, geliştirmekte olduğu yeni tasarımlarıyla da iş ortaklarına yepyeni iş geliştirme fırsatları sunmaya devam etmektedir.

Bu sene standımızda yer alan yeni ürün ve tasarımlar yine büyük bir ilgi ile karşılandı. Özellikle iş ortaklarımızın hızlı projeler üretmesine imkan sağlaması hedeflenen yeni kiosk modelleri, digital signage display çözümleri yanında yeni Elo Touch Computer modelleri, wide screen dokunmatik ekranlar ve Advantech ürünleri ziyaretçiler tarafından beğeni topladı.

CEBIT Eurasia 2008’in yeni modelleri…

Dağıtımını yaptığımız dünyanın lider şirketlerinin ürünleri yanında şirketimizin her zaman önem verdiği tasarım çalışmalarının son ürünleri CEBIT fuarında oldukça ilgi çekti. Bu sene 2 farklı kiosk çözümü ile iş ortaklarımıza projelerinde kullanabilecekleri yeni ürünler sağlamayı hedefledik. Öncelikle Elo TouchSystems tarafından geliştirilmiş olan ve Türkiye’de satışına yeni başladığımız 15A2 ve 17A2 model Touch Computer ürünleri temel alınarak geliştirilen Inno-Kiosk 15A2 ve 17A2 kiosk çözümü çok ilgi ile karşılandı.

Öncelikli olarak perakende uygulamalarında kullanılması hedeflenen bu ürünler sahip oldukları kart okuyucu, kiosk yazıcı gibi çevre birimleri ile çok farklı kiosk projelerinde kullanılabilmekte. 15″ ve 17″ ekran boyutuna sahip tamamen fansız PC yapıları, saf cam özellikli IntelliTouch Surface Wave dokunmatik ekranları ve branding yapılmaya çok uygun tasarımları ile güvenilir kiosk çözümüne ihtiyaç duyulan her projede rahatlıkla kullanılabilir.

Bu sene fuarda en çok ilgi çeken ürünlerimizden birisi de DSD-46 Dijital Pano oldu. Full HD LCD ekranı, şık ve fonksiyonel tasarımı yanında son derece sessiz çalışan PC özellikleri ile göz dolduran bu Noya Bilgisayar tasarımı, şirketmizin tescilli markası INNO-CAST adı altında geliştirilmesi planlanan bir çok digital signage ürününün ilk habercisi. Bir çok müşteri tarafında ilgi ile incelenen ürün oldukça iyi tepkiler aldı. Bu alanda sergilenen LCD video wall uygulaması da yine ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gören ürünlerdendi. Bu çözümde kullanılan “Slim Bezel” özelliğine sahip LCD paneller sadece 13 mm bezel kalınlığı işe video wall ve public information display alanında yüksek kaliteli çözümlere imkan sağlıyor.

İş ortaklarımızın farklı kiosk projelerinde kullananbilecekleri Inno-Kiosk 170XT modeli özellikle outdoor ve dayanıklılık gerektiren indoor uygulamalar için iş ortaklarımızdan gelen talepler doğrultusunda geliştirildi. Sahip olduğu tasarım sayesinde boyalı olarak üretilebileceği gibi tamamen paslanmaz çelik malzemeden de üretilebilecek olan bu model üzerine her türlü kiosk çevre biriminin monte edilmesine imkan sağlıyor. Bu modelde ELO Rear Mount monitörler, Advantech Rugged PC’ler, Custom kiosk yazıcıları gibi çok yüksek kaliteli komponentler kullanılarak en zor şartlarda 7/24 çalışacak kiosk çözümleri sunmak mümkün oluyor.

E-Devlet ve Belediye Projelerinde Elo Monitörler Kullanıldı…

İş ortaklarımız tarafından belediyeler ve E-Devlet uygulamalarında yapılan çalışmaların neticesi CEBIT fuarına da yansıdı. Dokunmatik Monitörler alanında dünya lideri olan Elo TouchSystems tarafından üretilen yüksek kaliteli dokunmatik monitörler belediyeler tarafından yoğun olarak kullanıldığı gibi bazı belediyeler standlarında bu hizmetlerini tanıtmak için de Elo dokunmatik monitörlerden yararlandı. Bu sayede verdikleri hizmeti fuarda en etkili şekilde tanıtma imkanına sahip oldular.

Ayrıca hızlı bir şekilde gelişmekte olan E-Devlet uygulamalarının tanıtımı da CEBIT Eurasia 2008 fuarında Elo dokunmatik monitörler kullanılarak yapıldı. E-Devlet uygulamalarının sergilendiği salonun girişinde bulunan 6 adet 19″ Elo dokunmatik monitör üzerinde ziyaretçiler E-Devlet uygulamalarının ulaştığı son noktayı görerek test etme imkanına sahip oldular.

Dokunmatik Ekran ve Kiosk teknolojileri konusunda her zaman yüksek kaliteli ürünler ve tasarımlar sunan şirketimiz böyle önemli bir fuarda dokunmatik ekran teknolojilerinin daha yaygın kullanılmasına katkı sağlamış olmaktan memnuniyet duymaktadır.

Şirketimiz bu alanda iş ortakları ve müşterilerine yeni ürünler ve tasarımlar sunma hedefini daha da ileriye taşıyarak sektördeki lider konumunu güçlendirmeyi hedeflemektedir.