Cebit haber

CeBIT Bilişim Eurasia Kiosklarımızla Bir İlk’e İmza Attı!

Bu sene 7. defa katıldığımız ve MT-500 model kiosklarımızla Ziyaretçi Kayıt Sistemi Sponsoru olduğumuz CeBIT Bilişim Eurasia 2011 Fuarı, Türkiye’de ilk defa ziyaretçilerine giriş kartlarını kiosklardan yazdırma imkanı sağlayan fuar oldu.

Bu yıl 6-9 Ekim 2011 tarihleri arasında, Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen, Avrasya’nın bir numaralı Bilişim, Teknoloji ve İletişim Platformu CeBIT Bilişim Eurasia, sponsor, katılımcı ve ziyaretçilerden tam not alarak dün sona erdi. 4 gün boyunca iş dünyası ve bilişim sektörü profesyonellerine, sektöründeki en etkin platformu yarattı.

  • 4 gün boyunca 121.349 ziyaretçi,
  • 1000 kişilik Anadolu VIP heyeti,
  • 17 ülkeden 1078 Fuar Katılımcısı ve Zirve Sponsoru Firma,
  • 2220 kişi Sinerji Zirvesi’ne kayıt,
  • Sinerji Zirvesi’nde 95 adet forum, panel ve konferans dinlendi. Katılım 4000’in üzerinde gerçekleşti.
  • Fuar, 15.242 m2 alanda gerçekleşti.

Bu sene Salon 2 ve Salon 7 de yer alan 2 farklı stand ile katıldığımız CeBIT Bilişim Eurasia 2011 fuarında ziyaretçiler internet üzerinden online kayıt yaparak fuar girişlerinde kurulu olan 30 adet MT-500 model kioskları kullanıp ziyaretçi giriş kartlarını kendileri yazdırarak fuar alanına hızlı bir şekilde giriş yapma imkanına sahip oldular. Yazılım altyapısı stratejik  iş ortağımız Zenn Bilişim Teknolojileri tarafından sağlanan sistem, tüm ziyaretçiler tarafından oldukça yoğun bir şekilde kullanıldı ve binlerce giriş kartı problemsiz bir şekilde MT-500 kiosklar üzerinden yazdırıldı.

Türkiye’de kiosk kullanımının yaygınlaşması açısından bölgemizin en büyük teknoloji fuarında 30 adet kiosk ile böyle bir organizasyonu başarı ile tamamlayan şirketimiz, ziyaretçilere dokunmatik ekran teknolojileri ve kiosk uygulamaları açısından tam bir deneyim yaşatmış olmanın mutluluğunu taşımaktadır.

Her yıl olduğu gibi bu sene de dokunmatik ekran ve kiosk teknolojileri alanında en yeni ürünlerini tanıttığımız standlarımız oldukça ilgi gördü. Özellikle Türkiye Distribütörlüğünü yürütmekte olduğumuz Elo TouchSystems tarafından üretilen IDS (Interactive Digital Signage) monitörleri, yine ilgiyle karşılandı. Elo IDS serisi monitörlerin farklı uygulamalarının yer aldığı standımızda birçok proje ile ilgili başarılı görüşmeler yapıldı. Elo TouchSystems tarafından bu yıl duyrulan yeni B Serisi ve C Serisi Touch Computer ürünleri ve Multi-Touch Dokunmatik Monitörlerde ziyaretçiler tarafından büyük bir ilgiyle incelendi.

4 gün boyunca yoğun bir şekilde ziyaretçilerin ilgisini çeken standlarımızda yer alan en yeni kiosk, digital signage display, kiosk yazıcı ve endüstiyel bilişim ürünleri, bu alanda teknolojinin son geldiği noktanın tüm ziyaretçiler tarafından gözlemlenmesi açısından oldukça başarılı bulundu.

Dokunmatik ekran ve kiosk teknolojileri konusunda Türkiye’nin önde gelen tedarikçisi konumunda bulunan şirketimiz, bundan sonra da yeni ürün ve teknolojileri iş ortaklarımız ve müşterilerimiz ile paylaşmaya devam edecektir.

Tasarım ve üretim faliyetleri yanında dünyanın en iyi markalarının başarılı bir şekilde Türkiye pazarında dağıtımını yapan şirketimiz tüm iş ortakları ve müşterilerine tek noktadan ürün temin etme ve hizmet alma avantajını sağlamayı ve bu çalışmalarını gelecek yıllarda da genişletmeyi hedeflemektedir.