Dokunmatik PC

Son yıllarda dokunmatik ekran teknolojisi yaşamın birçok alanında yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle ağırlama sektörü, perakende ve endüstriyel otomasyonda dokunmatik ekranlı uygulamalar hızla yaygınlaşıyor. Bunda dokunmatik ekran teknolojilerindeki gelişme kadar bu teknolojiye sahip olmanın maliyetinin oldukça düşmüş olmasının da büyük etkisi var.

Dokunmatik PC Nedir? Kaliteli bir dokunmatik ekran ile kullanım amacına uygun tercihen endüstriyel tabanlı bir PC ünitesinin; tek bir kasa içerisinde birleştirilmiş, kompakt ve dayanıklı çözümlerdir.

Dokunmatik PC lerin Avantajları:

  • Çok az yer kaplamaları,
  • Düşük güç tüketimi,
  • Gelişmiş bağlantı seçenekleri,
  • Düşük gürültü seviyesi,
  • Dayanıklılık.

Bu avantajlar belirli bir standart ile üretilmiş cihazlar için geçerlidir. Özellikle son zamanlarda popüler olan ev ve ofis ortamları için üretilmiş All-in-One PC lerin zorlu ortamlarda dokunmatik olarak kullanımı uygun değildir. Endüstriyel sınıf komponentlerle üretilmeyen ve sadece kişisel kullanım için tasarlanmış bu ürünler; restaurant otomasyonu, perakende veya endüstriyel otomasyon gibi gibi zorlu ve yoğun ortamlarında verimli bir şekilde hizmet veremezler. Bu nedenle Dokunmatik PC gerektiren projelerde, doğru ürün seçimi başarıya giden yolda anahtar rol oynamaktadır.

Noya Bilgisayar; Türkiye’de standart bir ürün olarak endüstriyel sınıf Dokunmatik PC  tasarlayan ve üreten ilk şirkettir. İlk modelini 2004 yılında piyasaya sunduğumuz E-Life Dokunmatik PC ailesinin A213X-A16, A213X-D18 ve A213X-D2550 modelleri birçok projede başarı ile kullanılmıştır. 2019 yılı içerisinde tamamen yenilenen E-Life Dokunmatik PC artık EPC Serisi altında farklı modeller ve boyutlarla eksiksiz bir ürün ailesine haline gelmiştir. Yeni EPC serisi Panel PC’ler sahip oldukları aluminyum enjeksiyon kasaları ve fansız yapıları ile en zorlu ortamlarda başarı ile hizmet vermektedir.

Ayrıca şirketimizin sağladığı Dokunmatik PC çözümleri arasında, Türkiye tek distribütörü olduğumuz dünyanın 1 numaralı dokunmatik ekran üreticisi Elo Touch Solutions ürünleri de önemli bir yer tutmaktadır. Halen dünyanın en büyük dokunmatik ekran teknolojileri üreticisi olan Elo TouchSolutions, tüm dünyada en geniş ürün grubuna sahip şirkettir. Dokunmatik PC olarak Elo markalı 4 farklı seride, yaklaşık 10 farklı model, Türkiye kullanıcılarına şirketimiz tarafından sunulmaktadır.

Tamamen endüstriyel amaçlar için üretilen Panel PC’ler; özellikle farklı montaj seçenekleri gerektiren projlerde avantaj sağlamaktadır. 2008 yılında Türkiye Distribütörlüğünü üstlendiğimiz dünyanın en büyük endüstriyel PC üreticisi Advantech Panel PC ürünleri de şirketimiz tarafından, iş ortaklarımız ve müşterilerimize sunulmaktadır. Şirketimiz, Advantech PPC serisi Panel PC ürünlerinde stoktan satış yaparak hızlı çözüm arayan iş ortaklarımız ve müşterilerimizin projelerine destek sağlamaktadır.

Şirketimizin en yeni Dokunmatik PC ürün grubu ise özellikle IP65 sızdırmazlık seviyesine sahip paslanmaz çelik gövdeli Panel PC çözümleri konusunda uzman olan Aplex markasıdır. Bu ürün grubu altında et,süt, su ve gıda işleme tesislerinde ve yüksek toz ve nem barındıran endüstriyel ortamlarda güvenle kullanılabilen tamamen IP65 yalıtıma sahip paslanmaz çelik Panel PC ler yanında, aluminyum enjesiyon gövdeli ARCHMI serisi fansız Panel PC çözümleri de bulunmaktadır.

Dokunmatik PC ürünleri konusunda oldukça geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Noya Bilgisayar, bu alanda tüm gelişmeleri yakından takip etmekte ve müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.