Dayanıklı Mobil

DAYANIKLI MOBİL


Tüm dünyada kablosuz haberleşme teknolojilerinin hızla gelişmesi ve kablosuz geniş bant iletişim hızının dramatik bir biçimde yükselmesi sayesinde saha hizmetlerinin otomasyonunda dayanıklı mobil bilgisayarların kullanımını arttırmıştır.

Neden Gerçek Dayanıklı Mobil

Bugün Savunma, Lojistik, Saha Bakım Hizmetleri Toplu Taşıma, Tarım, Madencilik, Orman, İnşaat ve İmalat gibi sektörlerde mobil cihazlar ile gerçekleştirilen otomasyon uygulamaları sayesinde yaratılan verimlilik artışı ile ürünlerin ve hizmetlerin kalitesi yükselmekte, maliyetleri azalmaktadır. Endüstriyel alanlarda kullanılacak mobil cihazların belli özelliklere ve dayanıklılık seviyelerine sahip olmaları gerekmektedir ve az önce bahsedilen faydaların gerçekleşmesi ancak doğru seçilmiş dayanıklı bir mobil cihaz sayesinde mümkün olmaktadır.

Mobil uygulamalarda tüketici sınıfı tablet ve notebook yerine gerçek dayanıklı (Rugged) mobil cihazların kullanımı başlangıçta yatırım bütçesini yükseltiyor gibi görünse de uzun vadede tasarruf sağlar. Dayanıklı mobil bilgisayarlar sahip oldukları yüksek IP koruma sınıfları, MIL-SDT810G gibi dayanıklılık testlerinden geçirilmeleri ve yüksek çalışma sıcaklığı aralığına sahip olmaları ile tüketici sınıfı ürünlerden belirgin bir şekilde ayrılmaktadır. Koruma kılıfları ile dayanıklılığı arttırıldığı düşünülen tüketici sınıfı mobil cihazlar sahadaki yüksek ısı farkları, toz, nem ve direkt güneş ışığı gibi zorlu faktörler nedeniyle beklenen performansı sağlamaktan uzaktır.

Gelişmiş Özellikleriyle
Dayanıklı Mobil

Yapılan araştırmalarda dayanıklı mobil bilgisayarlarında sahada 5 yıldan daha fazla kullanılabildiklerini göstermektedir. Bu sayede Toplam Sahip Olma Maliyeti açısında bakıldığında tüketici sınıfı cihazlarında yaratacağı ekstra maliyetleri engelledikleri için proje süresinde daha düşük maliyetler sağlarlar. Dayanıklı Mobil cihazların, özellikle sık sık bozulan tüketici sınıfı ürünlerin yarattığı iş kaybı ve verimlilik düşüşlerini kesin olarak ortadan kaldırdıkları endüstri tarafından kabul edilen bir gerçektir.

TÜRKİYE’NİN EN GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ


Dünyanın en önemli dayanıklı mobil tablet ve notebook üreticisi Getac Technology ile şirketimiz arasında 2014 yılında başlayan distribütörlük anlaşması neticesinde yüksek dayanıklılığa sahip Getac ürünlerini iş ortakları ve müşterilerine eksiksiz satış sonrası servis hizmetleri ile sağlamaktayız. Şirketimiz aynı zamanda Getac Yetkili Onarım Merkezi olarak tüm Getac ürünlerine garanti ve garanti dışı onarım ve bakım hizmetlerini Türkiye’de sunmaktadır. Getac ürünlerine ek olarak, Dayanıklı Mobil ürünler konusunda daha uygun fiyat seviyelerine ihtiyaç duyan müşteri ve iş ortaklarız için tescilli markamız InnoTab serisi ile MIL-STD-810G, IP67 gibi dayanıklılık ve yalıtım sertifikalarına sahip dayanıklı mobil tabletler de sağlamaktayız.

e-life-logo
getac-logo